توضیحات کامل :

پاورپوینت اقتصاد اشتراکی چیست

 

پاورپوینت اقتصاد اشتراکی چیست شامل 26 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

حقیقت این است که هرچه پیش می رویم، منابع کمتر می شود و جمعیت و نیازهایش افزایش می یابد. نتیجه اینکه هزینه های بهره مندی از منابع در حال افزایش است و اقتصاد اشتراکی پاسخ مناسبی است به چالش موجود. با قدرتمند شدن تکنولوژی های ارتباطی، این ایده که پیش تر به عنوان ده ایده برتر جهان هم معرفی شده است، با استقبال خوبی مواجه شده است. همین امر باعث شد تا مروری داشته باشیم بر مفاهیم اولیه آن.

اقتصاد اشتراکی چیست؟

اگر در یک فعالیت اقتصادی که اغلب میان فرد و بنگاه اقتصادی رخ می دهد، یک رابطه ی اجتماعی نیز به منظور تسهیل در برطرف سازی نیاز فرد شکل بگیرد، چه اینکه طرف بنگاه حذف شود یا نه، اقتصاد اشتراکی شکل گرفته است.

به زبان ساده تر، اقتصاد اشتراکی در دو حالت کلی رخ می دهد:

حالت اول زمانیست که فرد برای تامین خواسته هایش بجای مراجعه به بنگاه های اقتصادی مربوطه، به فرد دیگری در جامعه مراجعه کند و خواسته های خود را از طریق منابع مازاد طرف دوم تامین کند.

حالت دوم هم هنگامی رخ می دهد که فرد برای تامین بهتر خواسته هایش گروهی از جامعه را با خود همراه کند و به همراه آنها به سراغ بنگاه اقتصادی برود تا از این طریق با هزینه ی کمتر و یا تمایز بهتری خواسته ی خود را برطرف سازد.

مثال حالت اول را می توان در نرم افزارهای دیوار، شیپور، سپنجا، مامان پز و یا مدل های خارجی محبوبی نظیر Airbnb مشاهده کرد. در نرم افزار دیوار یا شیپور، افراد چیزی که نیاز ندارند را برای فروش عرضه می کنند و افراد دیگری این محصولات و خدمات مازاد را می پسندد و خریداری می کنند. در این حالت هر دو طرف عرضه کننده و مصرف کننده خود افراد جامعه هستند و فرایند اقتصادی طی یک رابطه ی اجتماعی محقق می شود.

و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

اقتصاد اشتراکی چیست؟

چرا اقتصاد اشتراکی ؟

اقتصاد اشتراکی چگونه انجام می پذیرد؟

پلتفرم چیست؟

پایان

 

عنوان :  اقتصاد اشتراکی چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 26

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

اقتصاد اشتراکی چیست